Індексація аліментів. Законодавче регулювання.

Як правило, після розлучення виховання та утримання дитини лягає на одного із подружжя, зазвичай матерів дітей. Які вимушені в сьогоднішніх складних соціально-економічних умовах "ставити" дітей на ноги самотужки. Зазначене породжує необхідність звертатися до суду за стягненням аліментів. В подальшому, отримуючи стягненні аліменти, інколи досить мізерні, цим і вдовольняються.
Звертаю увагу читачів, що аліменти підлягають індексації, про що викладаю нижче.

Згідно ч. 2 ст. 184 Сімейного кодексу України закріплено, що "розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону".

Згідно приписів ст. 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" "індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг".
Слід наголосити, що до недавнього часу не було прямого законодавчого врегулювання індексації аліментів, тобто на практиці правова норма ч. 2 ст. 184 Сімейного кодексу України залишалася декларативною. Зазначене змушувало знаходити вирішення даної проблеми на практиці. Так, Верховний суд України 6 листопада 2013 року висловив Правову позицію у справі за № 6-113 цс 13 відповідно до якої, "розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, на підставі ч. 2 ст. 184 СК України, підлягає індексації за аналогією закону згідно п. 8 ст. 8 ЦПК України у порядку, передбаченому Законом України "Про індексацію грошових доходів населення".
Існуюча проблема була вирішена нещодавно Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі" Так, у Законі України "Про індексацію грошових доходів населення" частину першу статті 2 було доповнено  абзацом сьомим такого змісту: "розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі".
Таким чином, рекомендую особам, які отримують аліменти у твердій грошовій сумі, звертатися з позовами до суду про здійснення індексації отриманих аліментів.